Já a web

Jmenuji se Daniel Škárka, se svojí ženou Nikol a dcerami Violkou a Valentýnkou žijeme v nádherném kraji v podhůří Jeseníků a Rychlebských hor.

Přišli jsme sem v roce 2014 s tím, že chceme, aby nás náš, my mu říkáme škárkovic statek a aktivity s ním spojené živily. Budeme dělat, co nás baví, budeme spolu, s dětmi.

Ale ono to tak úplně nefungovalo, teď vidím zpětně, že jsem na to neměl odvahu, a viděl jsem překážky, více než příležitosti.

A tak jsem si hledal práci. Protože mě opravdu baví něco předávat, sdílet své zkušenosti, prostě někoho učit, nakonec jsem začal učit na místní průmce a učilišti, což mi po tom, co jsem se 7 let živil jako obráběč kovů dávalo smysl. Těšil jsem, se že budu moct předávat to co umím. Ale byl jsem zklamaný, jednak z celého školského systému a také z přístupu žáků.

V té době jsem hodně jsem četl, koukal na různá videa. Pořád něco hledal. Cítil nespokojenost, vnitřní napětí, i vztah s Niki moc nefungoval, měl jsme pocit, že moc nestíhám. Přemýšlel jsem, že bych rád dělal nějakou jinou práci, zároveň jsem se chtěl věnovat hodně svým dcerkám, do toho péče o dům, zvířata, zahrada přes půl hektaru.

Stále jsem něco hledal, dávalo mi smysl, že každý si tvoří sám svůj život. Ale nějak jsem nevěděl jak na to. Bylo to takové nahoru dolů, někdy super, jindy míň. Mnozí by řekli, že tak to v životě prostě chodí.

Nakonec jsem odešel ze školy. Málem i od ženy. Ale intuitivně jsme věděl, že odchod od něčeho, co se mi nelíbí není řešení. A tak jsem hledal dál.

Rok jsem dělal, co šlo, pracoval na zahradách, dělal lyžařského instruktora. Tudíž se přidala i finanční nejistota.

A pak se stalo, že se mi do ruky dostala audiokniha Požádej a je ti dáno.  Po jejím poslechu mi to secvaklo, došlo, pochopil jsem a uvědomil si mnohé.

Především, co tedy znamená tvořit si svůj život vědomě.

Ono to ze začátku vlastně není příjemné, a chce to upřímnost k sobě samému a možná i odvahu přiznat si, že za vše, co se mi děje si „můžu“ sám. Ale nejde o to najít viníka, ale o uvědomění. A pak může přijít skvělý pocit, že svůj život mám jen a zcela ve svých rukou.

Přišlo obrovské uvolnění, klid, pocit svobody, ale i převzetí odpovědnosti.

Uvědomil jsem si, co znamená „kam směřuji pozornost, to si přitahuji“ do svého života. Že to není o tom nevidět co nechci, ale naopak si uvědomit své „negativní“ pocity a díky tomu nasměrovat svoji pozornost k tomu, co tedy doopravdy chci.

Díky tomu jsem začal opět dělat věci co mě baví, přináší mi radost, a dal sám sebe sobě na první místo ve svém životě. Pochopil jsem, že druhým mohu být prospěšný pouze když dávám, to, čeho mám nadbytek.

V roce 2018 jsem se vrátil do školy, protože myslím, že mám dar předávat něco druhým lidem, opravdu mě to baví. Zároveň jsem stejně tak vždy měl rád pohyb, cvičení, zajímal se o stravu.

A jak si tak tvořím, tak přichází správní lidé, správné situace a vše se mi nádherně propojuje. Potkal mě instruktorský kurz Oxygen Advantage®. Který mi propojil pohyb, dech, práci na sobě, a tak vznikl projekt ROZHODNI SE PRO ŽIVOT.

Vidím, že když chci změnit své okolí, musím změnit nejprve sám sebe. Je to možná klišé, stejně jako „každý svého štěstí strůjce“, ale mě to funguje.

Život může být radost a já se ROZHODL PRO ŽIVOT.

Miluji pohyb, přírodu, zdravý způsob života se stal mou součástí. Vím, jak blahodárně to působí na tělo, duši a přináší radost do života. Rád vám budu inspirací a podělím se o své zkušenosti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.